kitaplar_siyah

devresema_b

Çeşitli elektronik devrelerin yer aldığı Elektronik Devre Şemaları kitabı 160 sayfadır ve 160 ayrı şemayı içermektedir

İÇİNDEKİLER

Onarım Laboratuvarı, TV İşaret Üreteçleri, Y.F. ve A.F. Sinyal Jeneratörleri, Transistör ve Diyot Kontrol Cihazları, Kapasitemetre, Kondansatör Ölçme Cihazı, Elektronik Voltmetre, Transistörlü Milivoltmetre, Mantık Devrelerui Kontrol Cihazı, RC Üreteç, A.F. Osilatör, Darbe Üreteci, Sinyal Enjektör, İşaret İzleyicisi, Kristal Kontrol Aygıtı, Kosinüs Fi-Metre, Alan Kuvveti Göstergesi, Grid-Dip Metre, Alıcı-Vericiler, Radyo Kontrol Vericileri ve Alıcıları, Kristal Osilatörü, Vericiler İçin VXO, Konverter, Ayarlı Gerilim Kaynakları, Akım Sınırlamalı Gerilim Kaynakları, Stabilizatör, Çift Gerilim Kaynağı, Gerilim Çiftleyeci ve Üçleyiciler, A.F. Önkuvvetlendiriciler, HI-FI Önkuvvetlendiriciler, HI-FI Karıştırıcılar, HI-FI Ton Kontrolları, Stereo Önkuvvetlendiriciler, 4W'dan 100W'a kadar Çeşitli güçlerde Amplifikatörler, Stereo Amplifikatörler, A.F. Kompresör, Dinamik Kompresör, Metal Detektörü, Hırsız Alarmı, Batarya Kontrol Lambası, Zaman Devreleri, Işık Ayarlayıcısı, Floresan Adaptörü, Çiçek Sulayıcı, Stroboskop, Kapı Zilleri, Isı Kontrol Devresi, Elektronik Maniple, Aşırı Ses Anahtarı, Prak Lambası, Flaşerler, Siren, Sıcaklık Uyarıcısı, Cam Sileceği Ayarlayıcısı, Yürüyer Işık, Fuzz Pedalı, Düofon,... birçok çeşitli devre.

H.Veysel Güleryüz

Mevcudu Kalmamıştır.

radyokontrol_b

Elektronikle ilgilenen, amatör olsun profesyonel olsun, çoğu kimsenin en çok ilgisini çeken konulardan biri de Radyo Kontrol verici ve alıcılarıdır. Bunun nedeni de, uzaktan herhangibir cihaza, bir modele (gemi, uçak, otomobil gibi) ya da bir oyuncağa kumanda edebilmektir, hiç şüphesiz.
Bilindiği gibi modelleri kontrol etmekte kullanılan telsiz alıcı ve vericileri kendilerine özgü frekans kanallarında çalışırlar. Bu nedenle, TV, radyo ve profesyonel ya da amatör telsiz kanallarında çalışan cihazlarda herhangibir frekans karıştırması oluşturdmazlar.
İşte bu kitabımız, uluslararası radyo kontrol frekanslarında çalışan çeşitli alıcı ve vericileinin yapımını, çeşitli şemalarla anlatmaktadır. Ayrıca bu gibi cihazların nasıl kullanılacaklarını da vermektedir.
160 sayfadan oluşan bu kitaqpta 152 şema, çizim ve fotograf yer almaktadır.

H. Veysel Güleryüz

Mevcudu Kalmamıştır.

temel_b

Bu kitapta temel devrelerin en basıtleri sunulmuştur. Burada yer alan şemaların büyük bir bölümü, kitabın sonundaki “Kaynaklar” bölümünde yer alan çeşitli kitaplar ve dergilerden seçilerek alınmıştır. Bunlara ait yazılar da gene aynı kaynaklardan özetlenerek kitaba aktarılmıştır. Kitabın kaynak kitap özelliği taşıyabilmesi için, anlatımların kısa tutulmasına ve yer tutabilecek olan baskılı devre ve yerleştirme planlarına yer verilmemesine özen gösterilmiştir.
Her şeye rağmen, kitapta yer alan temel devrelerin, okurları bilgilendirmesi açısından yararlı olacaktır. Bu kitabın son bölümünde, bazı transistörlere ait özellikler, LED göstergelere ait bilgiler, TTL ve CMOS tümleşik devrelerin cinsleri ile bacak bağlantıları yer almaktadır.

İÇİNDEKİLER

♦ ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK
♦ OTOMASYON DEVRELERİ .
♦ DİJİTAL ELEKTRONİK DEVRELERİ
♦ GERİLİM KAYNAKLARI
♦ ALÇAK FREKANS DEVRELERİ
♦ YÜKSEK FREKANS DEVRELERİ
♦ ÇEŞİTLİ ELEKTRONİK DEVRELER
♦ TEKNİK BİLGİLER

H.Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net


kitap_grup.jpg

kitaplar_siyah1

Bu bölümde, Veysel Güleryüz'ün yazdığı "Temel Elektronik Devre Uygulamaları", "Modeller İçin Radyo Kontrol" ve "Elektronik Devre Şemaları" Kitapları tanıtılmakta ve içerikleri hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca her kitap için ayrı ayrı yayımcılarına link verilerek kitapları temin etmenize olanak sağlanmaktadır.

© 2011-2016 | H.Veysel Güleryüz