kitaplar_siyah

kendi_b

Elektroniğe yeni başlayan ya da bir süreden beri ilgilendikleri halde yeterli bilgileri olmayanlar için okul kitapları dışında, ülkemizde herhangi bir kitabın bulunmayışı, yıllardan beri bir şikayet konusu dmuştur.
Lise ve dengi okul kitapları ile Üniversite Kitapları, kalabalık 'ıçerikleri veteoriye dayalı duşları nedeniyle, okul dışı amaçlar için yararlı olamamaktadırlar. Teoriye ve formüllere dayalı olarak hazırlanan bu gibi kitaplar, uygulamada yetersiz kalmaktadırlar. Günümüze dek çeşitli deney kitapları yayınlanmış olmasına rağmen, bunlar da okullara yönelik hazırlarıdıklanndan, uygulama yönünden yetersiz kalmaktadırlar.
Bütün bunlar göz önünde bulundurarak hazırlanan bu kitap, bir dizi uygulama kitabımın ilkidir. Diğer uygulama kitapları ile ülkemizde bu alandaki eksikliğin giderileceğini umuyorum."Kendi Kendine Elektronik' kitabı, elektronik hakkında hiç bir şey bilmeyen bir kişiyi bile, yormadan, sıkmadan, basit anlamda, çoğu elektronik uygulamayı kendi kendine gerçekleştirebilecek düzeye getirebilecek şekilde hazırlanmıştır.
Kitabımda, derin açıklamalar ve karmaşık formüllere girilmeden olabildiğince basıt bir anlatım şekli kullanılmıştır. Kitabımın baş tarafında, elektronik ile ilgili çeşıtli bilgiler vardir. Bir deneyci için gerekli olan tüm açıklamalar yapılmaya çalışılmıştır.Daha sonra ise, her alanda çeşitli uygulamalar, geniş anlatımları ile birlikte verilmiştir. Bu uygulamalann birçoğunun baskılı devresi de verilmeye çalışılmıştır.,
Kitabımın elektronik ile ilgilenen herkese yararlı olacağını umarım.

İÇİNDEKİLER

♦ ELEKTRONİĞE GİRİŞ
♦ ELEKTRİKSEL BÜYÜKLÜKLER
♦ DEVRE ELEMANLARI
♦ ALTERNATİF AKIM
♦ YARI İLETKENLER
♦ ELEKTRONİK DEVRELER
♦ GERİLİM KAYNAĞI UYGULAMALARI
♦ ALÇAK FREKANS KEVVETLENDİRİCİ UYGULAMALARI
♦ RADYO ALICI UYGULAMALARI
♦ ÇEŞİTLİ UYGULAMA DEVRELERİ
♦ TÜMLEŞİK DEVRELER, ÖZELLİKLERİ VE BACAK BAĞLANTILARI
♦ TRANSİSTÖR SEÇİM KLAVUZU

H.Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net

© 2011 | H.Veysel Güleryüz

bahce_b

Evlerinizde ve varsa bahçenizde kullanabileceğiniz size yardımcı, bir çok elektronik sisteme ait şemalar yer almaktadır.
Evinize hırsız girmesini istemiyorsanız, hırsız alarmı, hırsız aldatıcı ışıklar, köpek sesi üreteci; mutfağınızda yemekleriniz yanmasın, yumurtalarınız istediğiniz gibi pişsin, tavanızdaki yağ yanmasın derseniz, çeşitli mutfak zamanlayıcıları, yumurta saatleri; sizin ve çocuklarınızın yeterli sürelerde dişlerini fırçalamasını ve sağlıklı dişlere kavuşmak istiyorsanız diş fırçalama saati; farelerden ve kemirgenlerden tiksiniyor, hatta korkuyorsanız ve bunların çevrenizden uzaklaşmasını istiyorsanız, fare kovucu, elektronik fare kapanı; kedi, köpek ve diğer hayvanların çöp tenekelerinizi karıştırıp devirmemesini, bahçenizde büyük emeklerle yetiştirdiğiniz çiçeklerin ezilmemesini istiyorsanız, kedi-köpek kaçırıcı; sivrisineklerden şikayetçiyseniz, sivrisinek kovucu ve bunlar gibi daha bir çok size gerekli elektronik devre...

H. Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net

© 2011 | H.Veysel Güleryüz

hobi_b

Uygulamalı Elektronik Devreleri Serisi içersinde yer alan hobi elektronik devreleri kitabımız tümü ile deneycilere yönelik olarak hazırlanmıştır.
Geniş açıklamalı olarak verile tüm konularda özellikle parça listeleri ve verilen deneycilerin kullanacakları malzemelerin neler olduğunu kullanmadan önce görmelerini ve malzeme satın alırken satıcılara liste olarak vermelerine yardımcı olunmaktadır.
Kitabımızda bir çok devreye ait baskılı devre planları ve bunların üzerlerine malzemelerin yerleştirilme şekilleri de verilmiştir. Baskılı devrelerini kendileri yapanlar bu baskılı devre lanlarının üzerine yağ damlatarak transparan (ışığı geçiren) hale getirip bir film gibi kullanabilirler.
İlginizi çekeceğini umduğumuz bu kitabımla sizlere yardımcı olmaya çalıştım
Uygulamalarınızla başarılar dileğimle...

H.Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net

© 2011 | H.Veysel Güleryüz


kitap_grup.jpg

kitaplar_siyah1

Bu bölümde, Veysel Güleryüz'ün yazdığı "Hobi Elektronik Devreleri", "Ev ve Bahçe İçin Elektronik Devreler" ve "Kendi Kendine Elektronik" Kitapları tanıtılmakta ve içerikleri hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca her kitap için ayrı ayrı yayımcılarına link verilerek kitapları temin etmenize olanak sağlanmaktadır.

© 2011-2016 | H.Veysel Güleryüz