kitaplar_siyah

emniye_b

Emniyet sistemleri, bir iş yapılırken ya da yapılmadan önce bu süre içerisinde oluşabilecek istenilmeyen ve yersiz olayları haber veren sistemlerdir. Alarm sistemleri emniyet sistemlerinin uyarıcı olarak düzenlenmesiyle oluşturulurlar. Eğer bir emniyet sistemi yalnızca uyarı olarak çalışmıyor, aynı zamanda istenilmeyen olayı gideren önlemleri de otomatik olarak sağlayabiliyorsa, bu tür emniyet sistemine "Ayarlayıcı" denilmektedir.
Emniyet sistemleri, endüstride, taşıtlarda, evlerde, iş yerlerinde, her türlü çevre ve iş güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadırlar. Bu nedenle de çok değişik türleri de vardır. Bu kitabımda, genel olarak alarm sistemlerini inceledim ve özellikle en çok gereksinim duyulan hırsız alarmlarına geniş bir yer ayırdım.
Endüstriyel emniyet sistemleri için ayrı bir kitap hazırlanmaktayım. Kitapta şemalarını verip, anlatımlarını yaptığım devrelerin, uygulanabilirliğini sağlamak için, birçoğunun baskılı devrelerini de verilmektedir.

H.Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net

© 2011 | H.Veysel Güleryüz

gerlim_b

Kitabımızda, evlerinizde ve varsa bahçenizde kullanabileceğiniz size yardımcı, bir çok elektronik sisteme ait şemalar yer almaktadır.
Evinize hırsız girmesini istemiyorsanız, hırsız alarmı, hırsız aldatıcı ışıklar, köpek sesi üreteci; mutfağınızda yemekleriniz yanmasın, yumurtalarınız istediğiniz gibi pişsin, tavanızdaki yağ yanmasın derseniz, çeşitli mutfak zamanlayıcıları, yumurta saatleri; sizin ve çocuklarınızın yeterli sürelerde dişlerini fırçalamasını ve sağlıklı dişlere kavuşmak istiyorsanız diş fırçalama saati; farelerden ve kemirgenlerden tiksiniyor, hatta korkuyorsanız ve bunların çevrenizden uzaklaşmasını istiyorsanız, fare kovucu, elektronik fare kapanı; kedi, köpek ve diğer hayvanların çöp tenekelerinizi karıştırıp devirmemesini, bahçenizde büyük emeklerle yetiştirdiğiniz çiçeklerin ezilmemesini istiyorsanız, kedi-köpek kaçırıcı; sivrisineklerden şikayetçiyseniz, sivrisinek kovucu ve bunlar gibi daha bir çok size gerekli elektronik devre...

H. Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net

© 2011 | H.Veysel Güleryüz

define_b

Uygulamalı Elektronik Serisi içersinde yer alan hobi elektronik devreleri kitabımız tümü ile deneycilere yönelik olarak hazırlanmıştır.
Geniş açıklamalı olarak verile tüm konularda özellikle parça listeleri, deneycilerin kullanacakları malzemelerin neler olduğunu kullanmadan önce görmelerini ve malzeme satın alırken satıcılara liste olarak vermelerine yardımcı olunmaktadır.
Kitabımızda bir çok devreye ait baskılı devre planları ve bunların üzerlerine malzemelerin yerleştirilme şekilleri de verilmiştir. Baskılı devrelerini kendileri yapanlar bu baskılı devre planlarının üzerine yağ damlatarak transparan (ışığı geçiren) hale getirip bir film gibi kullanabilirler.
İlginizi çekeceğini umduğumuz bu kitabımla sizlere yardımcı olmaya çalıştım
Uygulamalarınızla başarılar dileğimle...

H.Veysel Güleryüz

Bilgi için : http//www.birsenyayinevi.net

© 2011 | H.Veysel Güleryüz


kitap_grup.jpg

kitaplar_siyah1

Bu bölümde, Veysel Güleryüz'ün yazdığı "Maden ve Define Detektörleri", "Gerilim Kaynakları El Kitabı" ve "Elektronik Emniyet Sistemleri" Kitapları tanıtılmakta ve içerikleri hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca her kitap için ayrı ayrı yayımcılarına link verilerek kitapları temin etmenize olanak sağlanmaktadır.

© 2011-2016 | H.Veysel Güleryüz